Zájem o brankářskou akademii FCVP překonal očekávání

Zájem o brankářskou akademii FCVP překonal očekávání
14.10.2016 Žádné komentáře NOVINKY webadmin

V pondělí 17. listopadu proběhl na 33. Základní škole ve Skvrňanech první z tréninků brankářské akademie, kterou pořádá klub FC Viktoria Plzeň. Na hřišti s umělým povrchem se sešlo celkem třicet gólmanů různých věkových kategorií.

Trénink otevřený pro všechny brankáře bez ohledu na klubovou příslušnost byl zaměřen na rozvíjení dovedností mezi třemi tyčemi. Po protažení a rozcvičení přišla na řadu cvičení zahrnující chytání míče ve stoje, na zemi i v pádu. „Byli jsme překvapeni, jaký zájem brankářská akademie vyvolala. Kapacita tréninku byla rychle naplněna, což jen potvrzuje zájem mládežníků o Viktorii Plzeň,“ říká šéftrenér plzeňského žactva Josef Šneberger. Díky věkovým rozdílům byli mladí gólmani rozděleni do dvou skupin. „Ve skupině starších byli kluci ročníků 1998 až 2003, v mladší kategorii pak ročníky 2004 až 2008. Jak je vidět, tréninku se zúčastnili brankáři, kteří s fotbalem právě začínají, i zkušenější fotbalisté. Podařilo se nám najít několik talentovaných sportovců, kterým budeme dál chtít pomáhat v jejich fotbalovém rozvoji,“ dodává Šneberger.

Další pokračování brankářské akademie Viktorie Plzeň se uskuteční v dubnu 2015. Stejně jako pilotní díl projektu je i účast na dubnovém tréninku zcela bezplatná. Podrobné informace se s dostatečným předstihem objeví na internetových stránkách klubu.
O autorovi

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..